Menu Zavrieť

B. Reálne o vzdelávaní

Ako si správne vybrať autoškolu a ďalšie vzdelávanie

Mám už 17, čoskoro 18 rokov, dosiahnem  prah dospelosti. Mám pred sebou množstvo plánov, ideálov, nesplnených predsavzatí, ktoré si chcem do budúcna určite splniť.

Okrem príprav a nástupu na vysokú školu a mnoho iného, mojou veľkou túžbou je získať aj „vodičák“, prípadne získať preukaz vodiča vysokozdvižného motorového vozíka alebo ďalšiu kvalifikáciu vo fy Favorit Vranov nad Topľou, a tak sa uplatniť aj počas štúdia ako dočasný brigádnik v automobilke, stavebníctve či inej serióznej firme v ďalšej oblasti.

Blízki mi fandia, usmerňujú ma, radia mi a nabádajú ma, že získanie vodičského oprávnenia či inej kvalifikácie je dôležitým medzníkom v živote človeka, maličký krok k doplneniu všeobecného vzdelania, ktorý ma posunie k väčšej samostatnosti, otvorí mi nové možnosti.

Sám si uvedomujem, že získanie  „vodičáku“, kvalifikácie, je maličký časový úsek, no náročný a vyžaduje si potrebnú dávku môjho úsilia a zodpovedného prístupu, no len na mne záleží – ako mi neustále pripomínali dospelí,….

Z množstva rád od blízkych i vzdialených známych ma nakoniec najviac oslovili myšlienky mne blízkeho, staršieho, oveľa skúsenejšieho priateľa ohľadne výberu autoškoly:

Vyber si autoškolu, ktorá má:

  • príjemné prostredie výučby
  • dobré zázemie a blízkosť dopravných spojov
  • kvalitné oddychové a relaxačné priestory
  • bohaté vybavenie modernými učebnými pomôckami a technickými zariadeniami
  • zabezpečené  vyučovanie skúseným inštruktorom a osobitný prístup k žiakovi
  • vybavenie internetovým pripojením
  • zaujímavú webovú stránku s množstvom cenných informácií
  • systém  úhrad s možnosťou zálohových platieb
  • systém prihlásenia internetom s možnosťou zľavy
  • a mnoho ďalších výhod, ktoré môžeš zistiť z jej webovej stránky

Blízky známy mi nezabudol pripomenúť, že na Slovensku sú aj autoškoly, vzdelávacie strediská pre získanie kvalifikácie,  ktoré majú slabú technickú základňu, skoro žiadne pomôcky, na stránke lákajú iba vozovým parkom, novými autami, niekde vidno záber na učebňu, nejaké texty pre vyučovanie alebo CD, prípadne vôbec nemajú stránku, takže o vyučovacom  procese a priebehu  výučby sa žiak pred nástupom len málo toho dozvie.

Tak som si uvedomil, že vybrať správnu autoškolu, ďalšie vzdelávanie formou rekvalifikácie, je taká malá lotéria, kde správne rozhodnutie je veľmi dôležité pre ďalšie moje uplatnenie v pracovnom i osobnom živote.

Sme tu pre Vás, aby sme Vám zabezpečili vzdelávanie od materskej škôlky až do odchodu do dôchodku!

Ak chcete urobiť krok správnym smerom ako Váš kolega, predchodca – ste na správnej adrese, radi Vás uvítame, stačí urobiť už len jeden potrebný krok –  ostatné je už len na nás spoločne.

Vopred Vám ďakujeme za prejavenú dôveru.

Vaša Autoškola Favorit Vranov nad Topľou